Śledczy ds. korupcji przeszukują biuro szefa kancelarii Zełenskiego
Ukraińscy śledczy przeszukali biuro i mieszkanie Andrija Jermaka, szefa kancelarii prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, w związku z podejrzeniem korupcji. Działania te są związane z domniemanymi łapówkami w państwowym koncernie atomowym Energoatom.

Andrij Jermak, szef kancelarii prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, znajduje się w centrum śledztwa dotyczącego korupcji (IMAGO/ZUMA Press Wire)
Ukraińskie organy antykorupcyjne w piątek przeszukały biuro i mieszkanie Andrija Jermaka, szefa kancelarii prezydenckiej. Potwierdziły to Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy (NABU) oraz Specjalizowana Prokuratura Antykorupcyjna (SAPO) w wspólnym oświadczeniu.
[…] Działania te są, według zgodnych raportów, związane z dużym śledztwem przeciwko domniemaniu systemu łapówek i kickbacków w państwowym koncernie atomowym Energoatom („Operacja Midas”). Organy antykorupcyjne badają sygnały, według których zorganizowana grupa przez lata miała pobierać od 10 do 15 procent nielegalnych prowizji na zlecenia. Domniemana łączna wartość wynosi około 100 milionów dolarów. W ciągu ostatnich tygodni zatrzymano co najmniej osiem osób, w tym byłych lub obecnych decydentów w kręgach państwowych przedsiębiorstw energetycznych.
Dowiedz się więcej na apollo-news.net
+++
„Bez demokratycznej kontroli”: NGO tracą masowo zaufanie
NGO tracą masowo zaufanie – i to w zaledwie rok. Dla szefa OGM, Wolfganga Bachmayera, to nie przypadek: cały sektor kształtowany jest przez ambicje polityczne, brak demokratycznej kontroli i nieprzezroczyste struktury – rozwój, który coraz bardziej eroduje zaufanie społeczeństwa.

Wiele NGO traci zaufanie – szczególnie te, które są postrzegane jako aktorzy polityczni bez demokratycznej kontroli.
Presja na NGO rośnie – a według szefa OGM, Wolfganga Bachmayera, to nie przypadek. Oprócz skandali, jak te w SOS Wioskach Dziecięcych, istotną rolę odgrywa również debata polityczna. NGO coraz częściej postrzegane są jako wielkie lobby i czynnik władzy bez demokratycznej legitymacji. To, że mimo to mają wysokie wskaźniki zaufania, jest „zdumiewające”, mówi Bachmayer – szczególnie w obliczu ich „niskiej przejrzystości” i faktu, że wiele z nich od dawna jest częścią globalnego przemysłu wartego miliardy. Ich przychody pochodzą nie tylko od darczyńców, ale „w większym stopniu” z państwowych dotacji i funduszy od sponsorów z wyraźnymi interesami gospodarczymi.
Dowiedz się więcej na bild.de
+++
Śmiertelny sojusz lewackich faszystów i islamofaszystów
Złowroga koalicja radykalnych lewicowców i islamistów zagraża naszej wolności. Tak jak w Iranie 50 lat temu, ten sojusz może zepchnąć Europę w teokrację. Uchodzący przed mullahami irański sportowiec Kasra Mehdipournejad bije na alarm.

Lewica daje się wciągnąć i wykorzystywać islamistom – zdjęcie symboliczne: KI
Kasra Mehdipournejad, irański zawodnik taekwondo, który uciekł przed reżimem mullahów i wystąpił w igrzyskach olimpijskich w Paryżu w zespole uchodźców, mieszka od ośmiu lat w Niemczech. Kilka tygodni temu stał się ofiarą kampanii nienawiści. Prywatnie zapytał pro-hamasową aktywistkę, dlaczego milczy, gdy Hamas zabija Gazan w czasie zawarcia rozejmu. W odpowiedzi opublikowała zrzut ekranu, oznaczyła go i rzuciła go swoim milionom obserwujących na pożarcie. Nawet jego klub sportowy został zaatakowany, a on sam został zdemonizowany jako „faszysta”.
W Europie również tworzy się niebezpieczny sojusz. Radykalni lewicowcy i islamici łączą się w nienawiści do naszej zachodniej cywilizacji – do demokracji, wolności i naszego liberalnego, hedonistycznego stylu życia. Mehdipournejad wyraźnie ostrzega: „Dokładnie ten sojusz radykalnych lewicowców i islamistów przejął Iran 50 lat temu i teraz zmierza do Europy – stanowiąc zagrożenie dla naszej demokracji!”
Dowiedz się więcej na report24.news
***
Z powodu treści książka usunięta z obiegu przez lewicową cenzurę w Niemczech!
UPADEK EUROPY !
Autor zajmuje się islamem od prawie 30 lat. Ta książka, wydana wreszcie po raz pierwszy w Polsce, pokazuje islam w całej jego nieupiękrzonej rzeczywistości jako egzystencjalne zagrożenie dla wolności i demokracji na świecie. Jeden z czytelników napisał: „Jan Sobiesky – Austriak polskiego pochodzenia, pokazuje nam w swojej nowej książce, jakie niebezpieczeństwo na nas czyha: ´niebezpieczeństwo bycia podbitym przez wyznawców faszystowskiej ideologii o podłożu religijnym, która gardzi ludzką godnością – ISLAM – (a nie ´islamizm´)!´.”Do zamówienia bezpośrednio w wydawnictwie: capitalbook.com.pl/pl/p/Upadek-Europy-Marian-Pilarski/5494
W języku niemieckim ukazała się nowa książka.

Nowa publikacja:
Maria Pilar rozlicza się z „zieloną zarazą”
Do zamówienia bezpośrednio ze strony:
https://www.buchdienst-hohenrain.de/
https://www.buchdienst-hohenrain.de/product_info.php?products_id=1887
NASZA MITTELEUROPA jest publikowana bez irytujących i zautomatyzowanych reklam wewnątrz artykułów, które czasami utrudniają czytanie. Jeśli to doceniasz, będziemy wdzięczni za wsparcie naszego projektu. Szczegóły dotyczące darowizn (PayPal lub przelew bankowy) tutaj (Details zu Spenden (PayPal oder Banküberweisung) hier.).







